You are currently viewing Krzysztof Biegun podda się operacji, przerwa w skokach Polaka

Krzysztof Biegun podda się operacji, przerwa w skokach Polaka

Biegun.Krzysiek wisla fot.Julia .Piatkowska - Krzysztof Biegun podda się operacji, przerwa w skokach PolakaCzarna seria kontuzji wśród skoczków trwa nadal. Na wymuszony urlop uda się wkrótce zawodnik polskiej kadry, Krzysztof Biegun borykający się od kilku tygodni z bólem w stopie. Badania lekarskie wykazały, że leczenie trapiącej skoczka dolegliwości wymaga interwencji chirurgicznej. Rehabilitacja po zabiegu potrwa co najmniej miesiąc.

 
Biegun Krzysztof lot J.Piatkowska 300x199 - Krzysztof Biegun podda się operacji, przerwa w skokach Polaka
Krzysztof Biegun, fot. Julia Piątkowska

Informacja o problemach zdrowotnych Bieguna pojawiła się za pośrednictwem oficjalnego portalu Polskiego Związku Narciarskiego. Powodem dolegliwości jest narośl chrzęstno-kostna, która utworzyła się w stopie zawodnika. Skoczek z Gilowic od dwóch miesięcy odczuwał ból w objętym zmianami miejscu, jednak nie podejrzewał, że sytuacja może być aż tak poważna. – Myślałem, że to przez tendencję do wpychania kolana do środka przy odbiciach, dźwiganiu sztangi, czy dojeździe – tłumaczy reprezentant klubu LKS Sokół Szczyrk.

Dolegliwość nie zagraża poważnie zdrowiu sportowca, jednak powoduje silny dyskomfort, szczególnie podczas treningów i oddawania skoków. –  Narośl przy zginaniu nogi naciska na nerw i drugą kość, powodując ból – opisuje skoczek i dodaje:  Ogólnie mogę biegać, chodzić, tylko przy każdym przysiadzie czy dojeździe, próbie zgięcia tego stawu skokowego – boli. Mimo tego podczas treningów nadal robię m.in. stabilizację i truchtam.

Zwycięzcę konkursu PŚ z Klingenthal z 2013 r. czeka zabieg usunięcia narośli, a następnie co najmniej miesięczna przerwa od treningów. Biegun podda się operacji w najbliższy poniedziałek.

Stoch Kamil TCS Ga Pa 2015 fot.Julia .Piatkowska 300x199 - Krzysztof Biegun podda się operacji, przerwa w skokach Polaka
Kamil Stoch, fot. Julia Piątkowska

Zmiany, które zaszły w obrębie kości stopy skoczka, przypominają kontuzję Kamila Stocha z 2014 r., jednak w przypadku Bieguna dolegliwości nie są w tak zaawansowanym stadium jak było to w przypadku podwójnego złotego medalisty z Soczi. Przypomnijmy, że Stoch, w wyniku braku rezultatów leczenia zachowawczego, również przeszedł operację usunięcia zmiany chrzęstno-kostnej, która drażniła staw skokowy.

Miniony sezon nie należał do udanych w wykonaniu Bieguna. Występował głównie z konkursach Pucharu Kontynentalnego, w których zajmował lokaty oscylujące wokół drugiej i trzeciej dziesiątki. W inauguracji tegorocznego letniego PK w Kranju skoczek dwukrotnie zajął 38. miejsce, natomiast podczas zeszłotygodniowego cyklu FIS Cup w Szczyrku, Biegun zajął 44. i 41. miejsce. Miejmy nadzieję, że już po operacji 22-latek powróci do formy prezentowanej przed kilkoma sezonami.

 

Magdalena Janeczko, źródło: pzn.pl / informacja własna

 

Dodaj komentarz