You are currently viewing Były mistrz Francji zakończył sportową karierę
Paul Brasme (fot. Julia Piątkowska)

Były mistrz Francji zakończył sportową karierę

Początek „sezonu ogórkowego” w skokach narciarskich przyniósł nam informacje o kolejnych skoczkach i skoczkiniach, którzy postanowili zawiesić narty na kołku. Do tego grona dołączył 23-letni Francuz Paul Brasme, który przeżył pożegnalny konkurs się ze światowymi skoczkami w miniony weekend, podczas mistrzostw Francji.

 

Paul Brasme podczas krajowego czempionatu na normalnym obiekcie w Courchevel zajął indywidualnie trzynaste miejsce. Wraz z kolegami z drużyny zameldował się z kolei na czwartej pozycji. Jak się okazuje, były to ostatnie zawody w jego wykonaniu, ponieważ skoczek podjął decyzję o zakończeniu sportowej kariery. 23-latek oddając ostatni skok w karierze został godnie pożegnany przez kolegów z drużyny, którzy zgotowali mu owacje na stojąco. Nie zabrakło też pożegnalnego szampana.

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Paul Brasme (@paulbrasme)

Francuski skoczek przez większość swojej kariery rywalizował głównie w zawodach niższej rangi. Podopieczny Davida Jiroutka trzynastokrotnie punktował w konkursach zimowego Pucharu Kontynentalnego oraz pięciokrotnie w letniej odsłonie tego cyklu. W 2018 roku udało mu się zakwalifikować do czołowej trzydziestki konkursu Letniego Grand Prix, kończąc zawody na rodzimym obiekcie w Courchevel na 27. pozycji. W zawodach Pucharu Świata swoich sił spróbował tylko raz, jednak kwalifikacji w Titisee-Neustadt w marcu 2016 roku przebrnąć nie zdołał.

Skoczka urodzonego w Metz mogliśmy oglądać również podczas Mistrzostw Świata w Lahti w 2017 roku. Wówczas w konkursie na normalnej skoczni został sklasyfikowany na ostatnim, 50. miejscu. Ponadto trzykrotnie wystąpił na Mistrzostwach Świata Juniorów, w których jego najwyższą lokatą było 17. miejsce w Park City w 2017 roku. Do jego największych sukcesów można zaliczyć trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej cyklu Alpen Cup w sezonie 2014/2015, a także tytuł mistrza Francji wywalczony w 2017 roku.

Po zakończeniu sezonu 2020/2021 swoją przygodę ze skokami narciarskimi zakończyli także Rok Justin (Słowenia), Seou Choi (Korea Południowa), a także francuska skoczkini Lucile Morat.

 

Łukasz Serba,
źródło: Instagram / informacja własna

 

Dodaj komentarz