You are currently viewing Polacy w Predazzo i Innsbrucku, Polki w Planicy. Zagraniczne zgrupowania Biało-Czerwonych
Kamil Stoch, Piotr Żyła, Dawid Kubacki, Jakub Wolny (fot. Julia Piątkowska)

Polacy w Predazzo i Innsbrucku, Polki w Planicy. Zagraniczne zgrupowania Biało-Czerwonych

Po okresie treningów na krajowych obiektach w Szczyrku, polscy skoczkowie i skoczkinie rozpoczęli pierwsze zgrupowania zagraniczne. Podopieczni Michala Doležala skaczą już we włoskim Predazzo, podczas gdy kadrowiczki Łukasza Kruczka swoją formę szlifować będą w słoweńskiej Planicy.

 

Skoczkowie, którzy jak do tej pory trenowali wyłącznie na obiektach HS-75 i HS-104 w Szczyrku, od niedzieli przebywają na pierwszym zagranicznym zgrupowaniu we włoskim Predazzo. Kadrowicze Michala Doležala mają tam do dyspozycji normalny obiekt Trampolino Giuseppe dal Ben HS-104 (K-95).

We Włoszech Biało-Czerwoni będą mieli okazję nie tylko do kontynuacji technicznych szlifów, ale także do testowania nowych rozwiązań sprzętowych, które są szykowane przede wszystkim pod kątem zimowych zmagań najwyższej rangi. W środę, tuż po zakończeniu treningów we Włoszech, cała polska kadra wyruszy do austriackiego Innsbrucka, aby po raz pierwszy w tym sezonie oddać skoki na dużej skoczni, a konkretnie na Bergisel (HS-K-120 / HS-130) w Innsbrucku. Jedynie Maciej Kot, który znajdując się w kadrze narodowej trenuje indywidualnie pod okiem swojego brata Jakuba, został w kraju i przygotowuje się do sezonu w Szczyrku.

Najbliższy tydzień będzie niezwykle intensywny również dla polskich skoczkiń, które przez pięć dni swoją formę szlifować będą w słoweńskiej Planicy, na skoczniach HS-80, HS-102 i HS-138. Podopieczne Łukasza Kruczka miały już okazję w minioną sobotę sprawdzić swoją aktualną dyspozycję, rywalizując w Memoriale im. Tadeusza Pawlusiaka w Szczyrku. Wówczas na obiekcie HS-75 najlepsza okazała się Nicole Konderla, która dość niespodziewanie wyprzedziła Annę Twardosz oraz Joannę Szwab. Warto dodać, że w memoriale wzięły udział prawie wszystkie polskie zawodniczki, za wyjątkiem Kingi Rajdy, która realizowała wówczas indywidualny trening.

Przypomnijmy, że już za niespełna miesiąc w ramach otwarcia kompleksu Średniej Krokwi w Zakopanem odbędą się Letnie Mistrzostwa Polski, które zaplanowano na 9 lipca. 16 lipca natomiast, kwalifikacjami w Wiśle zainaugurowany zostanie cykl Letniego Grand Prix. W obu tych zawodach na starcie pojawią się zarówno skoczkinie, jak i skoczkowie.

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Adam Małysz (@adammalyszofficial)

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Andrzej Stękała (@andrzejstekala)

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Piotr Żyła (@piotr_zyla_official)

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Dawid Kubacki (@dawid.kubacki.official)

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Jakub Wolny 😈 (@szyybki)

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Aleksander Zniszczoł (@grzywa77)

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Klimek Murańka (@klems221.5)

 

Łukasz Serba, Bartosz Leja,
źródło: informacja własna / Instagram

 

Dodaj komentarz