You are currently viewing Mistrzostwa Norwegii: Thea Minyan Bjørseth i Daniel-André Tande ze złotymi medalami na Midtstubakken
Daniel-André Tande (fot. Julia Piątkowska)

Mistrzostwa Norwegii: Thea Minyan Bjørseth i Daniel-André Tande ze złotymi medalami na Midtstubakken

Na tydzień przed rozpoczęciem Pucharu Świata poznaliśmy triumfatorów Mistrzostw Norwegii na skoczni normalnej Midtstubakken w Oslo. Wśród pań triumfowała Thea Minyan Bjørseth, a wraz z nią na podium stanęły jeszcze Anna Odine Strøm i Silje Opseth. W gronie panów najlepszy okazał się być Daniel-André Tande, a czołową trójkę uzupełnili Marius Lindvik oraz Kristoffer Eriksen Sundal. 

 

Thea Minyan Bjørseth najlepsza wśród kobiet, powrót Lundby i Kvandal

TheaMinyanBjoerseth Lahti2021 fot.PepeKorteniemi 300x200 - Mistrzostwa Norwegii: Thea Minyan Bjørseth i Daniel-André Tande ze złotymi medalami na Midtstubakken
Thea Minyan Bjoerseth (fot. Pepe Korteniemi)

Thea Minyan Bjørseth obroniła tytuł letniej mistrzyni Norwegii. 18-latka we wrześniu ubiegłego roku triumfowała w Lillehammer zarówno na skoczni normalnej, jak i na dużym obiekcie. W tegorocznej edycji letniego czempionatu udało jej się jak na razie ponownie zwyciężyć na arenie HS-106 w Oslo. Pochodząca z Chin mistrzyni świata juniorów z 2021 roku prowadziła w sobotnich zmaganiach już od pierwszej serii, kiedy to osiągnęła 94 metry. O 2,5 metra dłuższym drugim skokiem przypieczętowała złoty medal, pokonując drugą Annę Odine Strøm (96,5 m/98,5 m) o 3,5 pkt. Nowa letnia wicemistrzyni kraju na półmetku rywalizacji zajmowała trzecią lokatę, przegrywając też z Silje Opseth (95,5 m/98 m). Po drugiej serii skoczkinie zamieniły się miejscami i Strøm ostatecznie zyskała przewagę 0,8 pkt. nad Opseth. Tuż za podium uplasowała się powracająca do rywalizacji Maren Lundby (94,5 m/95,5 m), której do wywalczenia brązowego medalu zabrakło blisko 7 pkt. Dalsze miejsca zajęły dwuboistka Gyda Westvold Hansen (94,5 m/90 m), druga z powracających do rywalizacji zawodniczek – Eirin Maria Kvandal (88,5 m/89,5 m), Nora Midtsundstad (94,5 m/84,5 m) i Marte Leinan Lund (90,5 m/90,5 m).

Na starcie rywalizacji pań pojawiło się 21 zawodniczek, a rywalizację przeprowadzono z 20.,22. 25. oraz 30. platformy najazdowej.

Pełne wyniki zawodów kobiet znajdziecie TUTAJ>>>

 

Tande, Lindvik i Sundal z medalami Mistrzostw Norwegii

DanielAndreTande lot Wisla2019 fot.JuliaPiatkowska 300x200 - Mistrzostwa Norwegii: Thea Minyan Bjørseth i Daniel-André Tande ze złotymi medalami na Midtstubakken
Daniel Andre Tande (fot. Julia Piątkowska)

Po tytuł mistrza Norwegii sięgnął Daniel-André Tande, który utrzymał prowadzenie po pierwszej serii. Mistrz świata w lotach z 2018 roku dwukrotnie lądował za setnym metrem obiektu Midtstubakken (K-95) w Oslo, uzyskując odległości 101,5 oraz 102 metrów. Tuż za plecami Tande uplasował się Marius Lindvik, który w pierwszej rundzie mistrzostw Norwegii poszybował na imponującą długość 105 metrów. W finale zawodów uzyskał 99,5 metra, ostatecznie tracąc 2,9 punktu do złotego medalu. Brązowy krążek wywalczył Kristoffer Eriksen Sundal, który dzięki świetnej stylowo próbie na długość 99,5 metra w drugiej rundzie mistrzostw Norwegii wyprzedził Halvora Egnera Graneruda (96 m/97 m). Zdobywca kryształowej kuli za sezon 2020/2021 na półmetku zawodów plasował się wirtualnym podium krajowego czempionatu, ale ostatecznie wypadł poza czołową trójkę zmagań, tracąc do Sundala nieco ponad 4 punkty.

Piąte miejsce zajął kolejny z zawodników Alexandra Stöckla, Fredrik Villumstad (95 m/94,5 m), a szósty był jego kolega z norweskiej kadry A, Bendik Jakobsen Heggli (93,5 m/98,5 m). Na siódmej pozycji zmagania zakończył Anders Fannemel (95 m/99,5 m), a na ósmej lokacie uplasował się Sander Vossan Eriksen (95 m/93 m). Dziewiąte miejsce zajął Adrian Thon Gundersrud (94 m/90 m), a czołową dziesiątkę zamknął Pål-Håkon Bjørtomt (99 m/90,5 m).

Na starcie mistrzostw Norwegii pojawiło się 60 zawodników. Na Midtstubakken (K-95) nie oglądaliśmy m.in. Roberta Johanssona, Johanna André Forfanga, czy… obrońcy tytułu sprzed roku – Oscara P. Westerheima. 

Rywalizację mężczyzn rozegrano natomiast z 12. oraz 16. belki startowej.

Pełne wyniki zawodów mężczyzn znajdziecie TUTAJ>>>

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Hopplandslaget (@hopplandslaget)

 

Karol Cześnik, Weronika Brodowska,
informacja własna

Dodaj komentarz