You are currently viewing Mistrzostwa Czech w Harrachovie: Koudelka i Ulrichová ze złotymi medalami
Roman Koudelka (fot. Julia Piątkowska)

Mistrzostwa Czech w Harrachovie: Koudelka i Ulrichová ze złotymi medalami

Wczoraj odbyły się Mistrzostwa Czech w skokach narciarskich. Na obiekcie normalnym kompleksu Čerťák (K-90 / HS-100) w Harrachovie w kategoriach seniorów po złote krążki sięgnęli Roman Koudelka i Klára Ulrichová.

Notujący najlepszy sezon od dawna Roman Koudelka bez problemu zwyciężył w kategorii mężczyzn. 34-latek uzyskał 92 i 99 metrów, dwukrotnie skacząc z belki obniżonej o 4 stopnie względem ósmej bazowej (+18,8 pkt). – Wygląda na to, że ten sezon może dać mi niezłego kopa. Na skoczni czuję się naprawdę dobrze. Fizycznie jest gorzej, we wtorek z powodu choroby nawet nie wiedziałem, czy w ogóle wystartuję – mówił świeżo upieczony mistrz Czech cytowany przez Czeski Związek Narciarski. Srebro w rywalizacji seniorów wywalczył Jiří Konvalinka (100,0 / 96,0 m), a brąz – Daniel Škarka (96,0 / 94,5 m). Zaraz za podium uplasował się Josef Buchar (97,0 / 95,0 m). Dla wyżej wymienionej trójki tak wysokie pozycje wśród seniorów równoznaczne były z obsadzeniem pierwszych trzech miejsc w kategorii juniorów. Czołową piątkę zamknął Radek Rýdl (93,0 / 93,0 m). Wystąpiło 30 zawodników.

WYNIKI W KATEGORII MĘŻCZYZN>>>

WYNIKI W KATEGORII JUNIORÓW>>>

U kobiet walkę o medale stoczyły zawodniczki czeskiej kadry A. Zwycięsko wyszła z niej Klára Ulrichová, uzyskując kolejno 91,5 oraz 89 metrów. O 3,5 punktu złoty medal przegrała Karolína Indráčková (89,0 / 89,5 m), a brązowy krążek wywalczyła Veronika Jenčová (90,0 / 88,5 m). W zawodach wzięły także udział Natálie Nejedlová (84,0 / 81,5 m) oraz Julie Ošmerová (71,0 / 79,0 m). Belką bazową była 20., lecz czołowa trójka oddawała swoje skoki z najazdu o 7 stopni krótszego, w związku z czym otrzymała 32,9 punktu rekompensaty.

WYNIKI W KATEGORII KOBIET>>>

W kategorii do lat 16 wystąpiło pięciu zawodników, choć nie rywalizowali oni o medale czempionatu. Najlepszy był Jiří Kubalák (86,5 / 89,0 m), wyprzedzając Ondřeja Sovę (88,0 / 85,5 m) i Marka Hradila (84,5 / 81,5 m).