You are currently viewing Heinz Kuttin jednak nie dla Francuzów!
Heinz Kuttin, fot. Julia Piątkowska

Heinz Kuttin jednak nie dla Francuzów!

W dobie pandemii koronawirusa sytuacja zmienia się jak w kalejdoskopie. Heinz Kuttin nie będzie jednak trenerem reprezentacji Francji w skokach narciarskich – podaje francuski dziennik L'Équipe. Austriak zerwał postanowienia umowy z Francuską Federacją Narciarską.

 

Kilka dni temu cały narciarski świat obiegła informacja, że Kuttin ma zostać nowym szkoleniowcem Trójkolorowych. Pomiędzy obiema stronami zostało zawarte wstępne porozumienie, które wkrótce miało zostać udokumentowane na papierze. Tak się jednak nie stanie.

Francuscy działacze nie kryją zdziwienia decyzją Austriaka: – Mieliśmy z Kuttinem ustną umowę od 12 kwietnia. Miał ją w domu i tylko czekaliśmy na podpis. Zadzwonił do mnie jednak w środę w nocy i powiedział, że nie będzie trenerem u nas. Przepraszał, wyjaśniając, że dostał w międzyczasie ofertę z bardzo dużej federacji, której nie mógł odrzucić. To dla nas szok. Czujemy się zdradzeni – mówił Jérôme Laheurte, cytowany przez L'Équipe.

Nieoficjalnie mówi się o tym, iż austriacki szkoleniowiec miał otrzymać ofertę od jednej z „mocniejszych” reprezentacji. Na tę chwilę nie wiadomo dokładnie, o jakiej reprezentacji mowa.

Decyzja Kuttina mocno zaburzyła plany francuskiej federacji. Tamtejsi działacze już 12 maja mieli ogłosić składy reprezentacji we wszystkich narciarskich dyscyplinach, ze skokami włącznie. W obecnej sytuacji plany związane z odbudową francuskich skoków narciarskich zapewne będą musiały zostać odłożone na później.

Jakie kroki zostaną podjęte w obecnej sytuacji? Odpowiedź na to pytanie poznamy zapewne już niedługo.

 

Łukasz Serba 
źródło: L'Équipe

Dodaj komentarz