You are currently viewing Na Bergisel praca wre! Trzeci przystanek Turnieju Czterech Skoczni doczeka się nowego igelitu
Skocznia Bergisel w Innsbrucku (fot. Artur Bała / Skisprungschanzen.com)

Na Bergisel praca wre! Trzeci przystanek Turnieju Czterech Skoczni doczeka się nowego igelitu

Jedna z najbardziej charakterystycznych skoczni w kalendarzu Pucharu Świata doczeka się odświeżenia. Na Bergisel trwają prace, podczas których na zeskoku wyłożony zostanie nowy igelit. Zabieg ten ma poprawić warunki treningowe przybywającym tu sportowcom.

 

Skocznia Bergisel jest co roku stałym punktem kalendarza Pucharu Świata w skokach narciarskich. To tam rozgrywany jest trzeci konkurs Turnieju Czterech Skoczni. Obiekt o charakterystycznej wieży najazdowej jest oblegany przez sportowców nie tylko zimą. Dla wielu drużyn to także atrakcyjne miejsce do letnich treningów. Czas przygotowań do sezonu zimowego to świetny moment na zapoznanie się z profilami przystanków kultowego turnieju w komfortowych warunkach, bez dodatkowej presji. Wszystkie cztery skocznie posiadają bowiem igelit, dzięki czemu są w regularnym użytku także poza sezonem zimowym.

Aby zapewnić jak najlepsze warunki do trenowania zarówno miejscowemu klubowi oraz rodzimym skoczkom, jak i pozostałym przybywającym na zgrupowania kadrom, na skoczni w Innsbrucku trwają prace polegające na wymianie igelitu na nowy. Maty igelitowe dotarły do Tyrolu z innego kraju związanego ze skokami narciarskimi. Producentem jest bowiem firma C.E. Lindgren AB z Finlandii, zajmująca się nie tylko produkcją sztucznego tworzywa pokrywającego skocznie, ale także m.in. pędzli.

Prace będą trwały do końca kwietnia. Z początkiem maja skocznia powinna zostać oddana do użytku, kiedy to drużyny skoczków będą szukały miejsc na wiosenno-letnie zgrupowania przygotowawcze. Jak podaje Austriacki Związek Narciarski (ÖSV), połowa starych mat igelitowych zostanie poddana recyklingowi, natomiast druga połowa zostanie przekazana państwowym stowarzyszeniom narciarskim i klubom, które będą mogły wymienić zużyty igelit na swoich skoczniach, bądź też pokryć obiekty bez takowych mat.

Proces wymiany igelitu na skoczni w Innsbrucku można prześledzić TUTAJ.

 

Karol Cześnik
Źródło: Skiaustria.at

Dodaj komentarz