You are currently viewing Niko Kytösaho dla SkokiPolska: „Mam nadzieję osiągnąć to, co Schlierenzauer”

Niko Kytösaho dla SkokiPolska: „Mam nadzieję osiągnąć to, co Schlierenzauer”

Kytoesaho Niko fot.Tuija .Hankkila - Niko Kytösaho dla SkokiPolska: "Mam nadzieję osiągnąć to, co Schlierenzauer"Podczas krajowych zawodów w Finlandii pokonał samego Janne Ahonena, pomimo iż od utytułowanego Fina jest o 22 lata młodszy. W rozegranym niedawno Olimpijskim Festiwalu Młodzieży Europy wywalczył swój pierwszy międzynarodowy złoty medal. Niko Kytösaho jest określany jako nadzieja na przyszłość fińskich skoków. Jak sam odbiera takie opinie na swój temat?

 

Agnieszka Bobrowska: Niedawno w krajowych zawodach pokonałeś samego Janne Ahonena. Jak to wspominasz?

Niko Kytösaho:  To było niesamowite uczucie, ponieważ Janne od zawsze był moim największym idolem.

 

AB: W tym roku zdobyłeś złoty medal w Olimpijskim Festiwalu Młodzieży Europy w Tschagguns. Co najbardziej utkwiło Ci w pamięci z tym zawodów?

NK: Przede wszystkim byłem zadowolony z tego co się wydarzyło. Wiadomo było, że oczekiwałem tam medalu, jednak kiedy zobaczyłem różnicę punktową pomiędzy Domenem Prevcem, a mną [27 pkt - przyp.red.], byłem totalnie zaskoczony. 

 

AB: Wiele osób twierdzi, że jesteś nadzieją na lepszą przyszłość fińskich skoków. Co myślisz, kiedy to słyszysz?

NK:  Oczywiście słyszałem już takie opinie w Finlandii. Nie czuję jednak żadnej presji z tym związanej, ponieważ wiem, że jestem na właściwej drodze. Skakanie, także podczas treningów sprawia mi przyjemność i mam nadzieję, że nie pojawią się u mnie żadne problemy.

 

AB: Ponoć masz możliwość nauki w gimnazjum sportowym w Stams, którego absolwentami są m.in. Gregor Schlierenzauer i Andreas Goldberger. Czy potwierdzasz tę informację?

NK: Moim celem jest dostać się do tej szkoły, jednak aby tak się stało, muszę jeszcze wiele zrobić. Nie jestem jeszcze niczego pewien.

 

AB: Jakie są Twoje aktualne sportowe cele?

NK: Moim największym celem są Mistrzostwa Świata w Lahti w 2017 roku. A później? Wszystkie wielkie sportowe wydarzenia.

 

AB: Kto jest Twoim sportowym wzorem?

NK: Jak już wspomniałem od kiedy pamiętam moim idolem był Janne Ahonen. Teraz jest nim także Gregor Schlierenzauer, ponieważ osiągnął znakomite rezultaty w bardzo młodym wieku. To daje mi nadzieję, że ja również mogę to osiągnąć.

 

AB: Co robisz w wolnym czasie, poza skokami narciarskimi?

NK: Lubię spędzać czas z przyjaciółmi, a w lecie poza skokami narciarskimi zajmuję się wieloma dyscyplinami sportu.

 

Agnieszka Bobrowska / Daniel Okas

 

Dodaj komentarz